عذرا عقیقی بخشایش یکی از تقدیرشدگان دومین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در رشته نقاشی خط، این جشنواره را در زمینه هنر خوشنویسی دارای ظرفیت کمی و کیفی بیشتری دانست و به خبرنگار تجسمی برنا گفت: جشنواره می‌تواند در زمینه هنر خوشنویسی خیلی بهتر برگزار شود. سال گذشته انتظار بیشتری از نظر کمی و کیفی در این بخش می‌رفت.

وی همچنین درباره داوری‌ بخش خوشنویسی عنوان کرد: در بخش نقاشی‌خط داوری خوبی انجام نشد و این امر باعث کاهش انگیزه شرکت‌کنندگان می‌شود. در فراخوان شرایطی را اعلام کرده بودند و طبق آن باید در هر بخش نفر برگزیده‌ای اعلام می‌شد اما داوارن نتوانسته بودند به اجماع برسند و تنها از چند نفر تقدیر کردند که خلف وعده بود. 

این هنرمند حضور بانوان را در رشته نقاش‌خط کمرنگ دانست و ابراز کرد: آقایان  شرکت خوبی در نقاشی‌خط داشتند اما حضور خانم‌ها کمرنگ بود و آن‌ها هنوز آنطور که باید وارد این عرصه نشدند. تعداد کمی هنرمند خانم‌ داریم که به طور جدی وارد  رشته نقاشی‌خط شدند. 

وی علت این امر را پشتکار کم خانم‌های هنرمند عنوان و اضافه کرد: هوش و خلاقیت دو فاکتور مهم در هنر است اما هنرمندان تنها با پشتکار و مقاومت می‌تواند به نتیجه برسند. 

عقیقی بخشایش گفت: جشنواره فجر شروع خوبی برای هنرمندان جوان است و آنها می‌توانند با شرکت در این جشنواره و رقابت با جمعی حرفه‌ای توانایی خود را محک زنند. همچنین جشنواره فجر به فضای هنری هیجان می‌دهد و این فضا هیچ‌گاه نباید خالی از این هیجان‌ها و اتفاق‌ها باشد.