به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، در حالی که در صف نوبت دهی رسیدگی ایستاده بود از او درخواست کردم تا درباره علت حضورش در دادگاه خانواده توضیح دهد و او بدون هیچ تعللی در پاسخ گفت:  17 سال است که ازدواج کردم، 2 فرزند دارم یک پسر 14 ساله و یک دختر 9 ماهه. اما همسرم در زندگی ناسازگاری می کند.

وی در ادامه با بیان این مطلب که تاکنون 2 بار از همسرم جدا شده ام و به خاطر فرزندانم باز گشته ام، گفت: همسرم در دست بزن، بددهنی و بیکاری شهره آفاق است و عامل اصلی درخواست جدایی من در هر سه بار، این عوامل بوده است. اما این بار می خواهم مهریه ام را به اجرا بگذارم و حضانت فرزندانم را بگیرم.

م. ی در ادامه با اشاره به این مطلب که همسر من یک کلاهبردار واقعی است، گفت: او همیشه چک های میلیونی در دست دیگران دارد و هر بار به خاطر پرداخت این چک ها زندگی من و فرزندانم دچار اختلال می شود. این در حالی است که او از خرجی ابتدایی من و فرزندانم دریغ می کند، اما همیشه مدعی است که کار می کند.

وی در ادامه گفت: قصدم از جدایی در 2 مرتبه گذشته، تنبیه او بود نه اینکه بخواهم با شخص دیگری زندگی کنم و یا مهریه ام را بگیرم. اما او نمی خواهد درست زندگی کند و علت بازگشت های مکرر من فقط فرزندانم بودند که نمی خواستم بدون سرپرست زندگی کنند. اما این بار نه تنها همسرم سرپرست خانواده نیست، بلکه کانون خانواده را دچار اغتشاش و از هم پاشیدگی کرده است. شاید از نظر برخی طلاق یک امر قبیح و زشت به نظر بیاید، اما زمانیکه وضعیت خانواده به شرایط بحران می رسد، بهترین راه طلاق است.

م. ی در پایان درباره وضعیت پرونده اش گفت: مهریه 10 میلیونی خود را به اجرا گذاشته و حکم جلب او را گرفتم، امیدوارم بتوانم از این طریق حضانت فرزندانم را بگیرم، من به دنبال گرفتن مهریه نیستم.