به گزارش سرویس اجتماعی برنا،سید حسین هاشمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه مدیریت بحران در برج میلاد در جمع خبرنگاران هدف از برگزاری این نمایشگاه را آشنایی مردم با حوادث و مدیریت بحران عنوان کرد و افزود: آشنایی مردم با مباحث مدیریت بحران نقش کلیدی در کاهش حوادث دارد.

وی یکی از ضعف های موجود در کشور را پایین بودن آگاهی مردم در این زمینه دانست و تاکید کرد: اطلاعات مردم در زمینه مباحث مدیریت بحران کم است و علت آن کم کاری دستگاه های مربوط در زمینه اطلاع رسانی است.

استاندار تهران برگزاری این نمایشگاه را عاملی برای شناسایی نقاط ضعف و قوت مدیریت بحران دانست و عنوان کرد: فعالیت مرکز مدیریت بحران این کلان شهر جوابگوی نیازهای تهران با جمعیت فراوان آن نیست.

وی با بیان این که امکانات مرکز مدیریت بحران تهران جوابگوی شهری با 500 هزار نفر جمعیت است، تاکید کرد: این مرکز باید تقویت شود تا بتواند جوابگوی نیاز جمعیت تهران و شهرهای اطراف و حتی کرج باشد.

هاشمی با اشاره به اختصاص یکصد هکتار زمین در دو نقطه جنوب تهران برای احداث مرکز مدیریت بحران، اظهار کرد: هر کدام از این مناطق که توسط وزیر کشور انتخاب شود، کارهای عملیاتی آن آغاز می شود و یک مرکز مجهز به تجهیزات روز در آنجا ساخته خواهد شد.

وی با انتقاد از کم توجهی به مباحث پیش بینانه و پیشگیرانه در کشور گفت: احداث مرکز مدیریت بحران با دید پیشگیرانه دنبال می شود.

استاندار تهران به همراه جمعی از مدیران استانی روز سه شنبه با حضور در برج میلاد از نمایشگاه بزرگ مدیریت بحران بازدید کرد.

این نمایشگاه همزمان با هفته بلایای طبیعی به منظور آمادگی هر چه بیشتر برای مقابله با بحران های طبیعی و حوادث غیر مترقبه برگزار شده است.