به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری، رییس کمیته گردشگری مکه مکرمه از درآمد 500 میلیون ریال سعودی بخش راهنمای گردشگری مذهبی در مکه مکرمه خبر داد.

وی افزود: با توجه به این‌که پروژه‌های عظیمی در حال اجراست و فعالیت بخش خصوصی در زمینه اسکان هتلی هم روند رو به رشدی دارد، مکه مکرمه شایستگی آن را دارد تا با شهرهای جهان درباره سازماندهی، فعال سازی و راهنمایی گردشگری رقابت کند.

الوذینانی افزود: حجم درآمدهای قابل پیش بینی از سازماندهی و فعال سازی و راهنمایی گردشگری بیش از 500 میلیون ریال سعودی است که 300 میلیون ریال مربوط به راهنمایی گردشگری و 100 میلیون ریال در زمینه فعال سازی و سازماندهی گردشگری است.

وی فاش کرد: قراردادهای مشارکت با چندین طرف برای اجرای برنامه‌های آموزشی گردشگری منعقد شده است به ویژه اینکه مکه مکرمه در سال‌های آینده، میزبان 10 میلیون عمره گزار و حاجی از داخل و خارج در سال خواهد بود.

الوذینانی اظهار داشت: در مکه مکرمه، 32 شرکت متخصص در زمینه سازماندهی گردشگری فعالیت می‌کنند، در حالی که به 100 شرکت نیاز داریم.

وی گفت: مکه مکرمه در فهرست شهرهای عربستان قرار دارد که بیشتر از همه به فعالان گردشگری و سازماندهندگان تورهای گردشگری و راهنمایان نیاز دارد.