به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه برنا، در نشست خبری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان که امروز در دفتر این شورا برگزار شد، مسوولان این شورا با محوریت حماسه 9 دی و اجرایی شدن هدفمندی‌یارانه‌ها به ایراد نظرات خود پرداختند.

سید عبدالله شجاعی دبیر واحد آموزش اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، عوامل شکل‌گیری 9 دی را این‌گونه تشریح کرد: یکی از عوامل شکل‌گیری حماسه 9 دی، اتفاقات پس از انتخابات ریاست جمهوری 88 بود که چهره واقعی بسیاری از افراد را نشان‌ داد و آنان کسانی بودند که به روز عاشورا هتک حرمت کردند. دومین عامل صبر و تحمل رهبر فرزانه انقلاب در برخورد با این رخدادها بود و سومین عامل علاقه‌مندی مردم به نظام جمهوری اسلامی و در نهایت چهارمین گزینه خروج مردم از تردید و روشن شدن بسیاری از قضایا بود.

شجاعی در ادامه سخنانش به شناخت جریانات به صورت ریشه‌ای و همزمان با برنامه‌ریزی‌های دشمن تأکید کرد و بصیرت را ابزار رویارویی با نفاق دانست.

وی به نقش رهبری و عمارهای زمان در روشنگری و بصیرت‌بخشی به مردم و نخبگان جامعه اشاره کرد و پیام‌های نهم دی را این‌گونه برشمرد: پیام‌های 9 دی را می‌توان در 10 عنوان گنجاند، اول؛ مجازات آشوبگران و سردمدارانشان. دوم؛ اجرای عدالت در جامعه. سوم؛ حمایت از نظام و جامعه. چهارم؛ لبیک به رهبری. پنجم؛ گفتن آری به نظام جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی. ششم؛ گفتن آری به موفقیت نظام امام و امت. هفتم؛ نه گفتن به تفکر مدرنیته و سکولاریسم. هشتم؛ نه گفتن به اسلام آمریکایی. نهم؛ نه گفتن به پیام دولت آمریکا برای برقراری روابط سیاسی و آخرین پیام وحدت و همدلی در بین تمامی اقشار مردم بود.

دبیر واحد آموزش اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به ذکر 9 عنوان از عبرت‌های حاصل از حماسه 9 دی پرداخت و اظهار داشت: عبرت‌ها را می‌توان در عدم قانون‌گریزی، عدم لجاجت در تصمیمات اشتباه، دقت در حرکت‌های سیاسی و نیفتادن در پازل دشمن، شناخت افراد با حالشان و نه با سابقه‌شان، دانستن این موضوع که دشمن همیشه درصدد ضربه زدن به ماست و مهم‌ترین راه ورودش غفلت است، حرکت در خلاف جهت مردم و رهبری منتج به نابودی است، هوشیاری مسوولان نظام در حوادث مشابه، تأمین خواست دشمنان نظام نابودی خودمان به دست خودمان و در نهایت دقت و انتخاب افرادی که برای همراهی برمی‌گزینیم، می توان دسته‌بندی کرد.

شجاعی در نهایت به دستاوردهای یوم الله 9 دی اشاره کرد و این دستاوردها را این‌گونه ذکر کرد: اول؛ دفع فتنه دشمن. دوم؛ ثبات بیش از پیش نظام. سوم؛ وحدت بیشتر مردم. چهارم؛ تقویت بصیرت مردم. پنجم؛ حذف میکروب‌های سیاسی از جامعه. ششم؛ ناامیدی دشمن. هفتم؛ تسریع در شروع حرکت به سمت الگوسازی در جامعه. هشتم؛ برملا شدن چهره برخی از خواص خواه به صورت مستقیم و خواه غیر مستقیم. نهم؛ تقویت جایگاه رهبری با توجه به عملکرد مثبتی که داشتند. دهم؛ ایجاد جنبش مردمی برای تحقق عمومی اسلام و در آخر ورود ادبیاتی خاص به حوزه سیاست که شامل واژگانی کلیدی مانند؛ بصیرت، فتنه، جنگ نرم، خواص بی بصیرت و ... اشاره کرد.

وی در پایان سخنانش با اشاره به طرح هدفمندی یارانه‌ها بر فرهنگ‌سازی در اجرای این طرح تاکید ورزید و آن‌را یک جراحی اقتصادی نامید که در سایه برنامه‌ریزی‌ها و فرهنگ‌سازی اثرات مثبتی بر جای خواهد گذاشت.