به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، جلیل دارا مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت علوم گفت: در سومین مرحله از اعزام دانشگاهیان به سفر فرهنگی _زیارتی سوریه بیش از 28 هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد 5 هزار نفر به این سفر مشرف خواهند شد.

وی افزود: از تاریخ 11 خردادماه تا 31 خردادماه امسال، بیش از 10 هزار نفر برای اعزام به سفر سوریه و بیش از 18 هزار نفر برای اعزام به سفر سوریه_لبنان ثبت‌نام کرده‌اند. 

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم  تصریح کرد: باتوجه به اینکه قرعه کشی این دوره روز گذشته به صورت متمرکز توسط معاون فرهنگی انجام شد، دانشگاهیان می‌توانند جهت اطلاع از نتایج قرعه کشی به سایت الرحیل مراجعه کنند، همچنین به منتخبان از طریق پیامک اطلاع داده می‎شود.

دارا با بیان اینکه طی این دوره مجموعاً تعداد 36 کاروان به سفر سوریه و سوریه‌_لبنان اعزام می‌شوند، افزود: سفر دانشگاهیان از 22 تیر تا 15 آبان‌ماه سال جاری به صورت هفتگی و از طریق ایستگاه پروازی تهران انجام خواهد شد که هر هفته یک کاروان به سوریه و یک کاروان به سوریه_لبنان اعزام می‌شوند.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم به درصد انتخاب متقاضیان در قرعه کشی اشاره کرد و گفت: 40 درصد ازمنتخبان را اساتید با خانواده، 30 درصد را کارکنان با خانواده، 20 درصد را دانشجویان متاهل (2نفره) و 10 درصد مابقی را دانشجویان مجرد با خانواده تشکیل می‌دهند.

وی در پایان یادآور شد: منتخبان می‌توانند بخشی از هزینه سفر را به مبلغ 3 میلیون ریال از بانک ملت تسهیلات قرض الحسنه دریافت کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند علاوه بر تسهیلات بانک ملت، مبلغ 4 میلیون ریال نیز از عتبات عالیات صندوق رفاه دانشجویان استفاده کنند.