به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، مردی که از هرزنامه متنفر بود، کار و زندگی اش را رها کرد و وب سایتی راه انداخت تا حال اسپمرها را بگیرد.

دانیل بالسام مانند همه مردم از هرزنامه متنفر است اما رفتار او در برابر این احساس با دیگران تفاوت دارد. مردم عادت دارند اگر هرزنامه ای دریافت کردند، بر روی گزینه حذف کلیک کرده و آن را پاک می کنند اما بالسام، وکیل دعاوی آنها را از طریق قانونی به دام می اندازد.

گزارش آسوشیتدپرس می گوید ماجرا از این قرار است که 8 سال پیش، بالسام به عنوان یک بازاریاب مشغول به کار بود اما سرانجام از اینکه هر روز ده ها ایمیل ناخواسته دریافت می کرد که به او انجام جراحی زیبایی و پروتز پیشنهاد می کردند خسته شد. او کارش به عنوان بازاریاب را رها کرد، به دانشکده حقوق رفت و وکیل شد. پس از فارغ التحصیلی هم سایت Danhatesspam.com را راه انداخت تا اینترنت را از اسپمرها پاک کند. او اخیرا یک شرکت را به اتهام ارسال انبوهی از ایمیل ها درباره موادمخدر و موضوعات غیراخلاقی به دادگاه کشاند.

بالسام در این باره می گوید: احساسم از این کار این کار این است که در حال پاکسازی اینترنت هستم.

او حتی پیش از فارغ التحصلی نیز تعداد زیادی از شرکت ها را در به دلیل نقض قوانین ضد هرزنامه به دادگاه کشانده است. او در یکی از دعاوی خود موفق شد 1 میلیون دلار از فردی که هرزنامه ارسال می کرد به عنوان جریمه دریافت کند. او تا کنون در 42 مورد از دعاوی که در این خصوص برگزار شده، موفق بوده و توانسته اسپمرها را محکوم کند.

آمارها می گویند که روزانه 200 میلیارد هرزنامه در اینترنت منتشر می شود که 90 درصد کل ایمیل ها را تشکیل می دهد.