علیرضا جلولی، قائم مقام فرهنگی اتحادیه انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشگاه‌های کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس دانشگاه برنا، با اشاره به سالروز حماسه 9دی گفت: در سال 88 مشاهده شد که اشرافیت نتوانست در دل‌های پاک جوانان نفوذ پیدا کند.

وی افزود: این جوانان بودند که در پروسه زمانی 22 خرداد تا روز عاشورا با روشنگری رهبر فرزانه انقلاب با بصیرت چشمگیر، پای انقلاب ایستادگی کردند.

جلولی تصریح کرد: اهانت آشکار در روز عاشورا به مراسم عزای امام حسین(ع) باعث شد تا جوانان و دانشجویان به تاسی از علی‌اکبر و ابوالفضل عباس در روز 9 دی به یاری اسلام بشتابند و به دنبال پرچمی که در دستان مقام رهبری است بروند.

وی ادامه داد: جوانان در حماسه 9 دی نشان دادند که پای اهداف تعیین شده انقلاب ایستاده‌اند و هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهند که به وجهه اسلامی نظام جمهوری اسلامی ضربه‌ای وارد شود.

این فعال دانشجویی با اشاره به تقویت دانشجویان برای داشتن بصریت بیان داشت: بازخوانی سفارش‌های حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب به زبان شیرین و جذاب دانشجویی یکی از اقداماتی است که جوانان را پای کار و با بصیرت نگه داشت.

وی در صحنه نگه داشتن دانشجویان را با توضیح و تفسیر صحیح سخنان امام (ره) و رهبر فرزانه انقلاب توسط مسوولان فرهنگی دانشگاه‌ها موفق دانست و گفت: ایجاد شیوه‌های جذاب فضای فرهنگی و حمایت از آنان باعث می‌شود تا تشکل‌های دانشجویی هم به عنوان خط مقدم این کار به صحنه بیایند تا دانشجویان همیشه در صحنه باقی بمانند.