به گزارش سرویس اجتماعی برنا، علیرضا اولیایی منش با بیان مطلب افزود: در آخرین جلسه بین نمایندگان بیمه‌ها و بیمارستان‌های خصوصی مقرر شد بیمه‌ها مطالبات این بیمارستان‌ها را حداكثر ظرف مدت دو ماه پرداخت كنند.

مدیركل دفتر ارزیابی فناوری و تدوین استانداردها و تعرفه‌گذاری ادامه داد: تعرفه‌های بخش درمان بیمارستان‌های خصوصی نیز طبق مصوبه سال 91 دولت به آنان پرداخت خواهد شد. 

اولیایی منش با اشاره به این‌كه وزارت بهداشت به عنوان سیاستگذار و ناظر مواردی نظیر اختلاف بیمه‌ها و بیمارستان‌های خصوصی را برای جلوگیری از سرگردانی مردم و ضرر و زیان آنها پیگیری خواهد كرد، گفت: برخی موارد در قانون برنامه پنجم توسعه وجود دارد مثل بحث تجمیع بیمه‌ها كه با اجرایی شدن آن‌ها این مشكلات هم دیگر به وجود نخواهد آمد.

وی با اعلام این‌كه آخرین جلسه نمایندگان بیمه‌ها و بیمارستان‌های خصوصی در دفتر معاون درمان برگزار خواهد شد، گفت: در این جلسه تفاهم‌نامه‌ای بین بیمه‌ها و بیمارستان‌های خصوصی امضا می‌شود كه تمام موارد اختلافی را در بر خواهد گرفت.

گفتنی است؛ چندی پیش بخشی از بیمارستان‌های خصوصی به دلیل عدم پرداخت بیمه‌های تكمیلی‌شان از سوی شركت‌های بیمه خبر از لغو یكجانبه قرارداد این بیمارستان‌ها با بیمه‌ها دادند كه این امر موجب نگرانی مردم و اعتراض رسانه‌ها شد.