به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، "مهدی غضنفری" با بیان اینکه یارانه بخش تولید تاکنون در قالب تسهیلاتی با عنوان خط اعتبار انرژی به همه متقاضیان پرداخت شده و به زودی تسهیلات ارزان قیمت دیگری برای نوسازی و به‌سازی صنایع پرداخت می شود، اظهار داشت: موضوع پرداخت تسهیلات برای نوسازی و به‌سازی صنایع در گزارش عملکرد به ستاد هدفمندی یارانه ها ارائه شده و در حال حاضر جزئیات و نحوه پرداخت آن در کارگروه در حال بررسی است و زمانی که به جمع بندی رسید، نتایج آن اطلاع رسانی خواهد شد.

وی گفت: تسهیلات خط اعتبار انرژی که به متقاضیان پرداخت شده، ادامه خواهد داشت.
غضنفری افزود: آنچه که ستاد هدفمندی یارانه‌ها در خصوص یارانه‌های سهم بازرگانی، صنعت، کشاورزی و حمل و نقل تصویب کرده به صورت بلاعوض نیست، بلکه در قالب بسته‌های حمایتی است که بیشتر مبتنی بر تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود.

بسته های حمایتی باعث کاهش مصرف انرژی و افزایش بهره وری می شود
"محمدرضا میرتاج الدینی" معاون پارلمانی رییس جمهور نیز در خصوص یارانه بخش تولید گفت: ارائه کارت‌های انرژی و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای به روز کردن ماشین آلات، تکنولوژی و نوسازی ساختار واحدهای تولیدی از بسته‌های حمایتی دولت است که در اختیار بخش تولید کشور قرار می گیرد.

میرتاج الدینی تصریح کرد: دولت با پرداخت مابه التفاوت نرخ بهره، تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار تولیدکنندگان قرار می دهد که به دنبال آن با وارد کردن ماشین آلات روز و تکنولوژی جدید هم مصرف انرژی پایین می آید و هم بهره وری بالا می رود.

وی گفت: برخی‌ها فکر می کردند یارانه بخش تولید به‌صورت بلاعوض پرداخت می شود، در صورتی که این امکان پذیر نیست و رانت ایجاد می کند؛ لذا بسته‌های حمایتی دولت بهترین روش برای حمایت از تولید کشور است که باعث تحول این بخش هم می شود.