به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از وزارت نیرو، "محمدرضا عطارزاده" امروز در یکصد و هشتمین نشست شورای آب این وزارتخانه اظهار داشت: استقبال خوب مردم از اجرایی شدن قانون هدفمندی یارانه ها کاهش مصرف آب را در هفته گذشته به دنبال داشته است.

وی افزود: در همین راستا مصرف آب در سراسر کشور نزدیک به پنج درصد کاهش داشته است.

عطارزاده با اشاره به صرفه جویی مردم در مصرف آب و برق، گفت: با وجود اینکه هنوز قبض ها صادر نشده است، مردم مدیریت مصرف را آغاز کرده اند و این حرکت مبارکی است.

وی از کاهش تعرفه های آب و فاضلاب در بخش خدمات پس از فروش خبر داد و تصریح کرد: کاهش 20 درصدی این تعرفه ها در راستای مشارکت مردم در کاهش و مدیریت مصرف بوده است.

معاون آب و آبفای وزارت نیرو شفاف سازی قبوض را یک گام به جلو برشمرد و افزود: یکی از گام های مهم برداشته شده محاسبه قبوض به مترمکعب برای هر مصرف کننده است.

عطارزاده فروش اوراق مشارکت را در تسریع پروژه های آبی کشور موثر خواند و تاکید کرد: فروش این اوراق در بسترسازی مشارکت مردم نقش مهمی ایفا می کند.

وی ادامه داد: به احتمال زیاد فروش اوراق مشارکت شرکت آب و برق و یا آبفای خوزستان در هفته آینده اعلام خواهد شد.

معاون وزیر نیرو همچنین از شرکت های آب و فاضلاب در کشور خواست تا با سرعت بخشیدن به روند تفکیک و جداسازی کنتورها این خدمات را هرچه زودتر در اختیار مردم قرار دهند.