به گزارش خبرنگار اعزامی برنا به استان البرز، دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهور در هشتاد و دومین سفر استانی خود در جمع مردم استان البرز با بیان اینکه این استان از جهات گوناگون دارای استعدادهای بسیار ارزشمندی است، گفت: گلچین بهترین های مردم ایران در استان البرز و شهر کرج اجتماع کرده اند. 

وی افزود: مردم این استان در خدمت انقلاب، کشور و عزت و اقتدار ایران زمین هستند. 

رییس جمهور با بیان اینکه این سرزمین به لحاظ کشاورزی پراهمیت است، ادامه داد: این استان از لحاظ معادن، استعداد صنعتی، گردشگری و فرهنگی دارای بالاترین ظرفیت هاست. 

وی اضافه کرد: این مردم شایسته آن هستند که پرچم عزت فرهنگی مردم ایران را نه تنها به نسل های متوالی، بلکه به تمامی بشریت منتقل کنند. 

احمدی نژاد با بیان اینکه مردم این استان توانستند آن شهید یگانه را به بشریت تقدیم کنند که امام فرمود "شهید فهمیده رهبر ملت ایران است"، گفت: می توان به جرأت او را قهرمان همه بشریت معرفی کرد. 

وی ادامه داد: این استان سرداران و شجاعانی داشت که در لشگر سید الشهدا در دوران دفاع مقدس شجاعانه سینه هایشان را سپر کردند و صف دشمنان را شکستند و قدرت اهریمنی دشمن را به ذلت کشاندند. 

رییس جمهور با اشاره به افتخار آفرینی جوانان این استان در عرصه های مختلف تأکید کرد: اگر مدال هایی را که قهرمانان ما در بازی های آسیایی و پاراآسیایی به‌دست آوردند، تحلیل کنیم می بینیم که قهرمانان کرجی نسبت به جمعیت‌شان بیشترین مدال ها را تقدیم ملت ایران می کردند. 

وی با بیان اینکه این همه افتخار آفرینی زیر سایه مشکلات تهران فرصت بروز و اثرگذاری مناسب را نداشت، گفت: خدا را شاکرم که با عنایت و لطف مجلس محترم استان شدن این دیار به تصویب رسید. 

احمدی نژاد اضافه کرد: از بودجه سال 90 بودجه این استان به طور کامل مستقل خواهد شد و در اختیار خود مردم و استان قرار خواهد گرفت. 

وی افزود: سیاست دولت این است از صنایع با فناوری بالا ارزش افزوده فراوان و اشتغال‌زایی فراوان که حداقل آلودگی را دارد در استان البرز حمایت کند. 

رییس جمهور با تأکید بر اینکه دولت مصمم است به لحاظ شاخص های گوناگون این استان را ظرف سه – چهار سال آینده متناسب با متوسط همه استان های کشور بالا بیاورد. 

وی تأکید کرد: دولت در سه سفر استانی خود به استان های گوناگون تصمیمات مختلفی را برای عمران و آبادانی این استان ها اتخاذ کرده است و همه تصمیمات در جلسه امروز دولت برای استان البرز تصویب خواهد شد تا فاصله ها برداشته شود.