به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، مصطفی نجار در نشست امضای یادداشت تفاهمنامه مشترک بین ایران و روسیه در راستای مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: ایران در کارنامه بین المللی خود 93 درصد کشفیات تریاک را به خود اختصاص داده است که این موضوع مورد توجه جامعه جهانی به خصوص کشور های منطقه واقع شده است.

 دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: هدف از این تفاهمنامه انهدام لابراتوارهای تولید هروئین و همچنین ضربه زدن به باند های موثر در امر مواد مخدر در منطقه است.

وزیر کشور افزود: یادداشت های همکاری بین ایران و روسیه که در گذشته به امضا رسیده بود مورد بازنگری قرار گرفت و بر مبانی آن سند جدید به امضاء رسید و کار گروه جدیدی در راستای تبادل اطلاعات و عملیات مشترک در راستای مبارزه با باند های مواد مخدر پیش بینی شد.

وی اظهار داشت: برنامه ریزی موثری در سطح بین الملل و منطقه ای برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر صورت گرفته است تا همکاری مناسب با کشور های همسایه و داخل انجام شود. یکی از این اقدامات موثر بحث قانون جدید است که خوشبختانه این قانون جدید با تصویب رهبر فرزانه انقلاب ابلاغ شد و در این قانون مجازات های سختی برای تولید و مصرف کنندگان مواد مخدر پیش بینی شده است که به مرجله اجرا در خواهد آمد.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: قانون جدید مبارزه با مواد مخدر ضعف های گذشته در امر مبارزه را تبدیل به قوت کرده است و مسئولان مربوطه به صورت جدی در حال پیگیری و اجرایی کردن آن هستند؛ چرا که مواد مخدر جدید جامعه ، جوانان و منطقه را تهدید می کند.

نجار در خاتمه افزود: ایران بیشترین هزینه را برای مبارزه با باند های مواد مخدر پرداخت کرده است. همچنین در مبارزه با مواد مخدر 3 هزار و 700 شهید و بیش از 11 هزار مجروح داشته ایم. ایران اقدامات بسزایی را در شرق، غرب و شمال غرب کشور انجام داده تا مواد مخدر به سمت اروپا و کشور های منطقه ای ترانزیت نشود.