به گزارش سرویس ورزشی برنا، مسابقات تکواندو آزاد کره به مدت 5 روز و با حضور 1770 ورزشکار در رده سنی بزرگسالان، نوجوانان و نونهالان به میزبانی شهر "گیونکجو" کره جنوبی آغاز شده است. این رقابتها در کلاس G2 برگزار می شود و امتیاز آن در رنکینگ المپیکی ورزشکاران محاسبه خواهد شد.

در پایان دومین روز مسابقات، در فینال رقابتهای وزن 58- كیلوگرم، فرزان عاشورزاده و ابوالفضل یعقوبی به مصاف هم رفتند كه عاشورزاده با نتیجه 8 بر 7 به برتری رسید و بر سكوی قهرمانی ایستاد و ابوالفضل یعقوبی به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

عاشورزاده برای كسب مدال طلا، ابتدا "سرگی كارگاپولوو" از روسیه را 18 بر یك برد، سپس "دونگ هوی" از ویتنام را 17 بر 2 شكست داد، در پیكار سوم مقابل "نیوتاوی كلومپانگ" تایلندی با نتیجه 14 بر 3 به برتری رسید و در مرحله بعدی "استیپ جارلونی" از كرواسی را 19 بر یك مغلوب كرد.

دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا در تاشكند ازبكستان در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 12 بر 2 تكواندوكار كره جنوبی را شكست داد، تا راهی فینال شود.

اما ابوالفضل یعقوبی دیگر نماینده ایران كه به مدال نقره این وزن رسید، پیش از این با 4 پیروزی 20 بر 8، 18 بر 6، 12 بر 3 و 12 بر 8 برابر تكواندوكاران كره جنوبی، در مرحله نیمه نهایی "كتبی سی محمد" از بلژیك را با نتیجه 12 بر 4 شكست داده بود.

بدین ترتیب تیم ملی ایران در پایان دومین روز این رقابت ها در رده سنی نوجوانان، توسط مهدی اسحاقی در وزن 48- كیلوگرم به مدال طلا دست یافت و در بخش بزرگسالان فرزان عاشورزاده در وزن 58- كیلوگرم طلایی شد، ابوالفضل یعقوبی نیز در همین وزن مدال نقره را به گردن آویخت و علیرضا نصرآزادانی در وزن 74- كیلوگرم به مدال برنز رسید.

گفتنی است؛ تیم ملی تكواندو ایران طی روزهای یكشنبه و دوشنبه (22 و 23 تیرماه) نماینده ای را در مسابقات نخواهد داشت و روز سه شنبه (24 تیرماه)، مهدی خدابخشی مبارزات خود را پیگیری خواهد كرد.