به گزارش سرویس ورزشی برنا، بزرگترین مسابقات کشتی جهان (رقابتهای عمومی) گرامیداشت دهه مبارک فجر در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و در دو رشته آزاد و فرنگی روزهای 16 و 17 بهمن ماه در سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار و نفرات برتر مشخص شدند. 

در رشته آزاد و در رده سنی بزرگسالان که با شرکت 336 کشتی گیر از 30 استان و در قالب 31 تیم و با انجام 353 کشتی در سالن 12 هزار نفری برگزار شد، نتایج زیر به دست آمد.

وزن 57 کیلوگرم:

1. نادر حاج آقانیا از مازندران

2. مهران رضازاده از مازندران

3. محسن ملکی از تهران

3. علی حاج آقانیا از مازندران

وزن 61 کیلوگرم:

1. حسن مرادقلی از تهران

2. مهران نصیری از مازندران

3. عباس دباغی از مازندران

3. فراد عموزاده خلیلی از مازندران

وزن 65 کیلوگرم:

1. میثم حیدری از زنجان

2. مجید ساده از خراسان رضوی

3. میلاد طهماسبی از گلستان

3. غلامرضا عبداله پور از مازندران

وزن 70 کیلوگرم

1. مهدی تقوی از مازندران

2. مرتضی گودرزی از مازندران

3. حمید الهیان از خراسان شمالی

3. سبحان محمدزاده از مازندران

وزن 74 کیلوگرم:

1. علی قاسمی از تهران

2. حسین الیاسی از مازندران

3. جعفر قاسمی از مازندران

3. کیانوش نادری از مازندران

وزن 86 کیلوگرم:

1. جلال زمان از مازندران

2. وحید شاهمحمدی از همدان

3. رضا بیات از تهران

3. سیاوش پازوکی از مازندران

وزن 97 کیلوگرم:

1. جمال میرزایی از همدان

2. عباس طحان از مازندران

3. الیاس بختیاری از البرز

3. مهران میرزایی از مرکزی

وزن 125 کیلوگرم:

1. سیدرضا موسوی از مازندران

2. شهاب قوره جیلی از تهران

3. احمد رسولی از گلستان

3. امیرحسین کیانیان از تهران

همچنین در رشته فرنگی و در رده سنی بزرگسالان که با شرکت 329 کشتی گیر از 30 استان و در قالب 31 تیم و با انجام 353 کشتی در سالن 12 هزار نفری برگزار شد، نتایج زیر به دست آمد.

وزن 59 کیلوگرم:

1. محسن حاجی پور از مازندران

2. عبدالحمید پاپی از خوزستان

3. حمید خاصی از البرز

3. باقر توکلیان از فارس

وزن 66 کیلوگرم:

1. امین سوری از خوزستان

2. سامان عبدولی از خوزستان

3. امین برزگز از فارس

3. ابوذر نورزاده از البرز

وزن 71 کیلوگرم:

1. مهدی زیدوند از خوزستان

2. افشین اسلامی از مازندران

3. جعفر توسلی از فارس

3. فرشاد بلفکه از لرستان

وزن 75 کیلوگرم:

1. فرشاد رستمی کیا از خوزستان

2. سجاد فرج پور از مازندران

3. رسول گرمسیری از خوزستان

4. داود رستمی از تهران

وزن 80 کیلوگرم:

1. یوسف قادریان از البرز

2. مهدی محمدی از البرز

3. هوشنگ جلیلی از اصفهان

3. مهرداد بهرامی از تهران

وزن 85 کیلوگرم:

1. ادریس ابراهیمی از کردستان

2. میلاد مسعودی از مازندران

3. وحید بیدار از اردبیل

3. یداله عرب جعفری از اصفهان

وزن 98 کیلوگرم:

1. داود گیل نیرنگ از مازندران

2. مهدی زودآشنا از لرستان

3. مهدی عسگری از خوزستان

3. علی علیاری از تهران

وزن 130 کیلوگرم:

1. مسعود نعمت چکانی از خوزستان

2. محمدرضا اکبری از مازندران

3. سعید زرینی از تهران

3. حمید احمدی از تهران

همچنین در رشته آزاد و در رده سنی جوانان که با شرکت 364 کشتی گیر از 29 استان و در قالب 30 تیم و با انجام 420 کشتی برگزار شد، نتایج زیر به دست آمد.

وزن 50 کیلوگرم:

1. رحمان رحیم پور از فارس

2. فرهاد مهرعلی تبار از مازندران

3. مجتبی نوروزصحرائی از تهران

3. سعید اشجعی از تهران

وزن 55 کیلوگرم:

1. خیراله قهرمانی از کرمانشاه

2. کیوان رستم آبادی از کرمانشاه

3. قاسم حیدری از مازندران

3. وحید کارکن از اردبیل

وزن 60 کیلوگرم:

1. پیمان بیایانی از تهران

2. محمد جعفری از تهران

3. شهاب خلخالی از مازندران

3. فرهاد نوری از تهران

وزن 66 کیلوگرم:

1. سمیر یاوری از تهران

2. رسول خجسته از مازندران

3. عرفان حسن پور از مازندران

3. مجتبی عبدلی از همدان

وزن 74 کیلوگرم:

1. کامران قاسمپور از مازندران

2. سامان شجاعی از مازندران

3. احمد بذری از مازندران

3. محمدرضا آرش از لرستان

وزن 84 کیلوگرم:

1. اسماعیل محمودی از خراسان رضوی

2. پژمان فضل اله تبار از مازندران

3. علی موجرلو از مازندران

3. آرش نیرآبادی از گلستان

وزن 96 کیلوگرم:

1. هومن قنبری از مازندران

2. معین محمودی از مازندران

3. علی اصغراکبری از مازندران

3. شاهین حاجی میرزایی از کردستان

وزن 120 کیلوگرم:

1. مهرشاد محمدی از مازندران

2. امیررضا امیری از لرستان

3. امیر تقی لو از تهران

3. محمد مرادی از کرمانشاه

همچنین در رشته فرنگی و در رده سنی جوانان نیز با انجام 353 کشتی، نتایج زیر به دست آمد.

وزن 50 کیلوگرم:

1. مسعود آدینه وند از لرستان

2. خلیل بهرامیان از تهران

3. مهران حسینی از همدان

3. سلمان سرلک از اصفهان

وزن 55 کیلوگرم:

1. حامد تاب از خوزستان

2. آرمین میرزائی از کردستان

3. سعید رحیمی از فارس

3. میثم دلخانی از فارس

وزن 60 کیلوگرم:

1. مهدی مرادحاصلی از قم

2. کیانوش غضنفریان از مازندران

3. مهدی نوروزی از کهکیلویه و بویراحمد

3. مسعود افتخاری مقدم از خراسان رضوی

وزن 66 کیلوگرم:

1. بهنام افشار نیک از تهران

2. حسین اسدی از خوزستان

3. مهران داداشی از گیلان

3. علی اکبر محمدی از خراسان شمالی

وزن 74 کیلوگرم:

1. بهروز هدایت از کرمانشاه

2. مهدی محمدزاده از مازندران

3. سهیل رئیسی از البرز

3. نیما اسماعیلی از تهران

وزن 84 کیلوگرم:

1. علی هاشمی از لرستان

2. عرفان نعمتی راد از تهران

3. آرمان جوادی از ایلام

3. میلاد قنواتی نسب از فارس

وزن 96 کیلوگرم:

1. علی اکبر حیدری از قم

2. میلاد سلیمی وند از کردستان

3. علی خلیل زاده از مازندران

3. سهیل کهن سال از خوزستان

وزن 120 کیلوگرم:

1. محمدحسین رحیم زاده از تهران

2. امیرحسین حاجی پور از مازندران

3. سجاد جلیلیان از کرمانشاه

همچنین در رشته آزاد و در رده سنی نوجوانان که با شرکت 369 کشتی گیر از 31 استان و در قالب 31 تیم و با انجام 430 کشتی برگزار شد، نتایج زیر به دست آمد.

وزن 42 کیلوگرم:

1. مهدی عشقی از مازندران

2. امیرمحمد یزدانی از مازندران

3. یوسف سلیمانی از خراسان رضوی

3. اشکان همتی از تهران

وزن 46 کیلوگرم:

1. امیر پرسه از مازندران

2. احمد شعبانی از لرستان

3. محمدرضا پورحسنی نژاد از تهران

3. علیرضا کشاورز از فارس

وزن 50 کیلوگرم:

1. امیرحسین گرامی از مازندران

2. علیرضا یزدانی از مازندران

3. رضا علیجان زاده از مازندران

3. سجاد ترغو از خراسان رضوی

وزن 54 کیلوگرم:

1. امید منصوری از تهران

2. پوریا ترابی از تهران

3. سیدمهدی کریمی از مازندران

3. محمد طالبی از تهران

وزن 58 کیلوگرم:

1. حیدر قربانی از تهران

2. عارف کاظمی از گیلان

3. امیرحسین کاوسی از مازندران

3. علیرضا قاسمی از تهران

وزن 63 کیلوگرم:

1. احمد مهدی زاده از مازندران

2. وحید حاجیان از کردستان

3. فرشید عثمانی از کردستان

3. حسن شاکری از مازندران

وزن 69 کیلوگرم:

1. الیاس طریق از گیلان

2. سیدسجاد سیدی از بوشهر

3. زمان تقی زاده از گیلان

3. مهیار فیض الهی از البرز

وزن 76 کیلوگرم:

1. محمدحسین کرمی از کرمانشاه

2. علی اکبری از مازندران

3. امیرحسین شیور از مازندران

3. علی فخاری از مازندران

وزن 85 کیلوگرم:

1. میثم عبدی از تهران

2. سیدمیثم طباطبائی از تهران

3. رضا ارجی از خراسان رضوی

3. ابوالفضل هاشمی از مازندران

وزن 100 کیلوگرم:

1. مرتضی فتاح زاده از تهران

2. امیرحسین فرساد از گیلان

3. سینا شاکری از مازندران

3. مهدی هاشمی از مازندران

همچنین در رشته فرنگی و در رده سنی نوجوانان که با شرکت 361 کشتی گیر از 29 استان و در قالب 29 تیم و با انجام 380 کشتی برگزار شد، نتایج زیر به دست آمد:

وزن 42 کیلوگرم:

1. مهدی قربانی از قم

2. محمد حسینوند از خوزستان

3. امید علیائی از اردبیل

3. وحید هیکی از خوزستان

وزن 46 کیلوگرم:

1. میثم رضائی نژاد از لرستان

2. فرزاد غیبی از خوزستان

3. اصغر حسینوند از خوزستان

3. رضا مایلی از تهران

وزن 50 کیلوگرم:

1. حجت اله اسمعیلی از فارس

2. حامد رضائی از خوزستان

3. مهرداد دیناروند از خوزستان

3. حسین جاویدی از فارس

وزن 54 کیلوگرم:

1. حسین مباشر امینی از گیلان

2. محمد ثابت قدم از خراسان رضوی

3. رضا جمالی منش از خوزستان

3. علی شاه قله از قم

وزن 58 کیلو گرم:

1. امین کاویانی نژاد از خوزستان

2. عباس مقدسی از خراسان رضوی

3. امیرحسین کرولی از همدان

3. شهریار عزیزی از لرستان

وزن 63 کیلوگرم:

1. محمد رستمی از فارس

2. مهران سعادتی فر از خوزستان

3. ولی اله غلامی از مازندران

3. مجتبی روحی از مازندران

وزن 69 کیلوگرم:

1. عزیزاله علیزاده از مازندران

2. آرمان پاپی از خوزستان

3. ابوذر رئیسی از خوزستان

3. هادی ساروی از مازندران

وزن 76 کیلوگرم:

1. حسین فروزنده از اردبیل

2. سینا جلیلی از آذربایجان شرقی

3. حمیدرضا بادکان از تهران

3. محمدرضا قنبرزاده از مازندران

وزن 85 کیلوگرم

1. حسین مهدی نژاد از مازندران

2. احمدرضا رازانی از لرستان

3. سیدمحمدحسین طالبیان از تهران

3. محمدعلی مناعی از تهران

وزن 100 کیلوگرم:

1. علی قاسمی از مازندران

2. سیدسجاد موسوی از خراسان رضوی

3. نویداله قلی نوه سی از آذربایجان شرقی

3. عرفان خدایاری از تهران