پس از قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در المپیک 2012 لندن که با کسب سه مدال طلا همراه بود، محمد بنا سرمربی این تیم از سمت خود استعفا داد و کشتی گیران ملی پوش کشورمان نیز یکی پس از دیگری، از تشک کشتی فاصله گرفتند. یکی از این کشتی گیران، امید نوروزی ملی پوش وزن 60 کیلوگرم بود که توانست در المپیک یکی از مدال های طلای ایران را به ارمغان بیاورد اما این کشتی گیر شیرازی، پس از بازگشت به ایران، دیگر در اردوی تیم های ملی حاضر نشد و در مسابقات انتخابی هم شرکت نکرد که دلیل آن بیشتر ناراحتی وی از عدم توجه کافی به ستاره های ایران به خصوص خودش پس از کسب مدال طلا بود. با این حال نوروزی پس از 14 ماه دوری از تیم ملی، به دعوت ناصر نوربخش سرمربی جدید تیم ملی، پاسخ مثبت داده و دوباره به جمع اردونشینان ملی پوش بازگشته است و حالا خود را برای حضور در تورنمنت باکو آماده می کند.

نوروزی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ورزشی برنا ابراز امیدواری کرد تا در بازگشت دوباره خود به تیم ملی بدرخشد و بتواند مدال طلای کشتی فرنگی ایران در بازی های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی را به دست آورد.

*بعد از مدت ها دوری از کشتی، دوباره برای مسابقات باکو به تیم ملی برگشته ای. در این خصوص صحبت می کنی؟
این مسابقات از لحاظ مدالی چندان اهمیتی ندارد و کادر فنی تیم ملی بیشتر در نظر دارد تا آمادگی کشتی گیران را بسنجد. البته از طرف دیگر من بعد از حدود 14 ماه به تیم ملی برگشته ام و امیدوارم که بتوانم دوباره خودم را ثابت کنم و در مسابقات رسمی آینده به موفقیت برسم.

*مثل اینکه یک وزن هم بالاتر رفته ای؟
بله همین طور است. من قبلاً در 60 کیلوگرم کشتی می گرفتم اما حالا به 66 کیلو منتقل شده ام. حضور در یک وزن بالاتر کارم را سخت تر کرده است اما من مشکلی ندارم و امیدوارم هر چه زودتر به آمادگی لازم دست پیدا کنم.

*چرا به قول خودت، 14 ماه ازکشتی و تیم ملی دور بودی؟
مشکلات خاصی وجود داشت که من بارها در رسانه های مختلف، به آن اشاره کرده ام. در کل بیشتر از بدقولی هایی که دولت گذشته در حق ورزشکاران به خصوص کشتی گیران انجام داده بود، گلایه داشتم اما امیدوارم در دولت جدید به قهرمانان ورزش که برای کشور افتخار کسب می کنند، اهمیت داده شود و قدر آنها را بدانند.

*در حال حاضر آمادگی فنی و روحی خودت به چه صورت است؟
از لحاظ روحی که در شرایط بسیار خوبی قرار دارم و تمریناتم را با تیم ملی آغاز کرده ام و از لحاظ فنی هم حدود 40 درصد آماده هستم و با همین شرایط در مسابقات باکو شرکت می کنم و هدفم بیشتر کسب آمادگی بهتر است.

*تو به همراه سایر المپیکی ها، غایبان بزرگ تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی بوداپست بودید، نتایج تیم ملی در آن مسابقات را چگونه دیدی؟
به نظر من آقای چمن گلی و کادر قبلی تیم ملی، زحمات زیادی را کشیدند و در مسابقات جهانی هم دست به کار بزرگی زدند که حاصل آن کسب دو مدال طلا توسط طالب نعمت پور در 84 کیلوگرم و امیر علی اکبری در 120کیلوگرم بود. با این حال به نظر من ما در مسابقات جهانی می توانستیم نتایج بهتری بگیریم و موفق تر ظاهر شویم.

*در حال حاضر کار با ناصر نوربخش چگونه است؟
آقای نوربخش از مربیان کهنه کار و قدیمی کشتی فرنگی ایران به حساب می آید که من سابقه همکاری با ایشان را دارم و تمرینات خوبی را زیر نظر ایشان پشت سر گذاشته ام و امیدوارم که بتوانیم با حضور آقای نوربخش هم به موفقیت دست پیدا کنیم.

*البته محمد بنا هم اعلام کرده حاضر است دوباره به تیم ملی بازگردد.
امیدوارم که این اتفاق رخ بدهد چرا که ما در کشتی فرنگی به مربی کارکشته ای مانند آقای بنا احتیاج داریم و امیدوارم با حضور ایشان و آقای نوربخش در کنار هم باز هم بتوانیم بر سکوی نخست جهان قرار بگیریم.

*با مدال طلایی که در دوره قبل از بازی های آسیایی گرفتی، به کسب دوباره مدال طلا در این رقابت ها فکر می کنی؟
بله یکی از اهداف اصلی من موفقیت و کسب مدال طلا در بازی های آسیایی 2014 است و امیدوارم که بتوانم به این هدف دست پیدا کنم.

*درباره سرپرستی رسول خادم در فدراسیون کشتی چه نظری داری؟
خدا را شکر آقای خادم یکی از کسانی است که سالها در کشتی ایران و جهان حضور داشته و قهرمان این رشته بوده است و با شرایط کشتی و فدراسیون کاملاً آشناست و می تواند به بهبود فضای کشتی ایران کمک کند اما مدیریتی که بودجه نداشته باشد، کار بسیار سختی پیش رو دارد و امیدوارم حالا که مجلس به آقای گودرزی رای اعتماد داده است، ایشان هم فضای خوبی را برای ورزش ایران مهیا کند و بودجه خوبی را به کشتی اختصاص دهد تا این رشته از این وضعیت نجات پیدا کند.

*البته دکتر گودرزی هم اعلام کرده که رشته تخصصی اش در تربیت بدنی کشتی است و خودش به عنوان مربی چند سال در این رشته فعالیت کرده است.
بله آقای گودرزی یک مدیر ورزشی است و انتظار می رود که با شناختی که نسبت به ورزش و کشتی دارد، به نقاط ضعف رسیدگی کرده و آنها را برطرف کند. در حال حاضر به نظر من باید همان بودجه ای که به استقلال و پرسپولیس اختصاص پیدا می کند باید به فدراسیون کشتی هم داده شود چرا که ما در دو رشته آزاد و فرنگی کار می کنیم و هر کدام از این دو رشته به اندازه یک فدراسیون مستقل هزینه دارد و باید حدوداً سالی 30 میلیارد تومان در آن هزینه شود. این توقع زیادی نیست که ما کشتی گیران از وزارت ورزش و جوانان داریم، چرا که کشتی پرافتخار ترین رشته ورزش ایران به شمار می رود و همیشه در مسابقات آسیایی و جهانی و المپیک برای ایران کسب افتخار و مدال می کند.