به گزارش خبرنگار سیاسی برنا، دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین در نشست ماهانه این تشکل با اشاره به حماسه 9 دی گفت: حماسه باشکوه روز 9 دی سال گذشته بصیرت مردم ایران را به نمایش گذاشت و این راهپیمایی، افتخار به عمق بصیرت مردمی بود که در طول 30 سال پای انقلاب، ارزش‌ها و اصول حاکم ایستادند.


باهنر با بیان اینکه فتنه سال گذشته از یک اتفاق که انتخابات بود، شروع شد، خاطرنشان کرد: ریشه بسیاری از کارشکنی‌های ضد انقلاب در سال گذشته را باید در حوادث سال 78 جستجو کرد. این افراد هزینه‌های سنگینی را به نظام تحمیل کردند، ولی در نهایت فتنه به ضرر مخالفان نظام تمام شد.


وی اضافه کرد: تصور بیگانگان این بود که  10 میلیون نفری که اقلیت را تشکیل می‌دادند، می توانند علیه نظام بسیج شوند و اینگونه بر لشگر عظیم جمهوری اسلامی خلل ایجاد کنند، اما متوجه شدند این کار امکان پذیر نیست.


نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تجمع میلیونی مردم در 9 دی تمام نقشه های آنها را نقش برآب کرد.


باهنر با تأکید براینکه عده ای هنوز سؤال می کنند چرا نظام با سران فتنه برخورد نمی‌کند، گفت: تنفر مردم از سران فتنه برای همگان آشکار است، زیرا کسانی که مدعی خط امام بودند اینگونه علیه نظام گام برداشتند، ولی مردم بدانند نظام تصمیم گرفته با سران فتنه برخورد فیزیکی نکند و این یک نوع مصلحت اندیشی است.


وی کینه و دشمنی ایران اسلامی با اشغالگران قدس را ریشه‌دار در تاریخ دانست و افزود: فتنه‎گران می‎خواستند از روز قدس علیه نظام بهره‌برداری کنند، از این رو شعار موهن نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران را سر دادند.


باهنر با بیان اینکه 9 دی نمایش عمیق از بصیرت مردم ایران اسلامی بود، تأکید کرد: این روز باید به عنوان نقطه عطف و اوج بصیرت مردم در تاریخ ثبت شود.


وی با اشاره به تغییر کابینه در دولت اظهار داشت: رفت و آمد ها در حد خودش مهم نیست، چراکه در بسیاری از کشورها و حکومت هایی که فرآیند تصمیم گیری دقیق و درست است در وسط کار دولت ممکن است تغییر کابینه صورت بگیرد و هیچ اتفاقی پیش نمی آید.


باهنر افزود: کارها در کشور بزرگ و مؤثری مثل ایران باید سیستماتیک باشد، ولی شاهدیم در رفت و آمدها اشکالاتی چون تغییر در سیاست راهبردی و سیستم ها ایجاد می شود. همچنین تغییرات باید معمولی و عادی انجام شود و نباید هزینه های زیادی برای تغییرات داشته باشیم.