به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از بی بی سی، در پی حمله عده ای ناشناس به سفارت های آمریکا و فرانسه در دمشق، تنش های دیپلماتیک بین واشنگتن و دمشق تا حد زیادی افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، کلینتون که پس از حمله به سفارت آمریکا در دمشق صحبت می کرد گفت که هیچ کس نباید تردیدی داشته باشد که آمریکا خواهان تغییرات دمکراتیک در این کشور است.

کلینتون در ادامه سخنان خود در این زمینه ادعا کرد: اگر کسانی از جمله اسد گمان می کنند که آمریکا بطور نهانی امید دارد سوریه از این درگیری ها بیرون آید و همچنان به خشونت و سرکوب خود ادامه دهد، در اشتباه هستند. اسد غیرقابل جایگزین شدن نیست و ما قطعا هیچ سرمایه گذاری برای باقی ماندن او در قدرت نکرده ایم.

وزیر خارجه آمریکا خواهان کناره گیری اسد نشد، اما گفت که واشنگتن از اراده ملت سوریه و تغییرات دمکراتیک در این کشور حمایت می کند. او از سوریه خواست به تعهدات بین المللی خود برای حفاظت از همه دیپلمات ها عمل کند.

این گزارش در ادامه می افزاید: افرادی به سفارتخانه‌های آمریکا و فرانسه در دمشق حمله کرده‌ و آسیب‌هایی به ساختمان این دو سفارتخانه وارد کرده‌اند.

مهاجمان همچنین به محل اقامت سفیر آمریکا در دمشق حمله کرده اند اما کسی مجروح نشده است.

یک مقام سفارت آمریکا در دمشق به بی بی سی گفته است که اگرچه به ساختمان سفارت آسیب هایی وارد شده اما هیچ فردی از کارکنان سفارت، آسیب ندیده است.

واشنگتن با محکوم کردن این حادثه خواهان پرداخت غرامت توسط دمشق شده است.

وزارت خارجه فرانسه نیز گفته است که افراد ناشناس سعی کرده اند وارد ساختمان سفارت شوند اما ناکام مانده اند. وزارت خارجه فرانسه گفته است سه نفر از کارکنانش در اثر این حملات آسیب دیده اند.