به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از بنیاد هریتیج، نرخ بیکاری در میان این قشر از جامعه آمریکا به رقم بی سلبقه 2/16 درصد رسیده است.

بر اساس این گزارش، درحالی که نرخ بیکاری آمریکا بار دیگر افزایش یافته و به 1/9 درصد رسیده است، شرایط برای رنگین پوستان بویژه شهروندان سیاه پوست آفریقایی _ آمریکایی دشوارتر از قبل شده است و با وجود وعده های انتخاباتی " اوباما" بعنوان اولین رئیس جمهور سیاه پوست آمریکا، نرخ بیکاری در میان این قشر به 2/16 درصد افزایش یافته است که از سال 1929 میلادی تاکنون سابقه نداشته است.

شبکه CBS آمریکا نیز در گزارشی اعلام کرد: نرخ بیکاری در میان سیاه پوستان بیشتر از سایر شهروندان آمریکایی است، به طوری که 41 درصد از نوجوانان و جوانان سیاه پوست آمریکایی از داشتن شغل محروم هستند.

درحالیکه "اوباما" چشم امید به انتخاب مجدد در دوره بعدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دارد، به گفته تحلیلگران سیاسی عدم بهبود اوضاع اقتصادی و رفع معضل بیکاری بویژه در بین جامعه سیاه پوستان باعث ریزش شدید آراء وی خواهد شد.

"میشل باخمان" نماینده حزب جمهوریخواه از ایالت مینه سوتا که از جمله نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری 2012 آمریکا برشمرده می شود، ضعف دولت اوباما در رسیدگی به شرایط اجتماعی و اقتصادی سیاه پوستان را عامل از دست دادن آرای جامعه سیاه پوستان آمریکا در دور بعدی انتخابات عنوان می کند.

رئیس جمهور آمریکا نیز که خود از افزایش نارضایتی در بین جامعه سیاه پوستان این کشور آگاه است، از هم اکنون تلاش می کند برای جبران ناکامی احتمالی برای دور بعدی انتخابات، آراء شهروندان آمریکای لاتین ساکن در آمریکا را به نفع خود جلب کند.