حجت الاسلام  سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا، در رابطه با حماسه 9 دی اظهار داشت: از دیدگاه جهان بینی وحیانی، مشروعیت رهبری از  ولایت باری تعالی است، که به معنی ربوبیت تشریعی است.

وی تصریح کرد: مردم در جامعه نقش به فعلیت رساندن و تحقق آرمان الهی را بر عهده دارند. اصولا مردم نقش تولید قدرت را دارند که اگر این قدرت در محور رهبری و ولایت قرار گیرد، حکومت الهی و دینی شکل می گیرد. حضور رهبری و قانون الهی شرط لازم در هر جامعه ای است، اما شرط کافی حضور مردم است که زمینه فعلیت قانون را فراهم می کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسدارن با اشاره به انقلاب شکوهمند اسلامی خاطرنشان کرد: در انقلاب اسلامی ایران هم نقش رهبری دینی را به وضوح می بینیم. در واقع حضور ولی فقیه در زمان غیبت شرط لازم برای تحقق اصل دینی بودن حاکمیت است، ولی شرط کافی حضور مردم است. وقتی در زمان انقلاب همه مردم هم صدا شدند، توانستند حماسه 22 بهمن را خلق کنند.

حجت الاسلام سعیدی همچنین گفت: در جای جای نظام، پیوند امت و رهبری تجربه شده است و مردم هر جا که احساس خطر کردند، سریع به روی صحنه آمدند و بر محور رهبری خطر و تهدید را دفع و رفع کردند.

وی نقطه اصلی تفاوت اسلامی ایران را با انقلاب های پیشین حمایت مردم از رهبری بعد از رحلت امام (ره) دانست و گفت: تجربه و تاریخی که در عصر ما وجود دارد، نشان می دهد که اگر بناست اقتدار دینی و ملی تداوم پیدا کند، مردم باید حضور فیزیکی و همگانی بر محور رهبری داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: این حمایت مردم در انقلاب، دفاع مقدس، ماجرای بنی صدر و منافقین، همواره تجربه شده است در داستان اصلاح طلبان، و در قائله 18 تیر وقتی مردم احساس خطر کردند، حماسه 23 تیر را به وجود آوردند.

وی با اشاره به فتنه سال گذشته گفت: ماجرای سال گذشته فتنه عظیمی بود که وقتی مردم احساس کردند فتنه گران با همکاری محافل استکبار و کفر جهانی در صدد تزلزل نظام هستند، به صورت خودجوش و خودیار، حماسه 9 دی را به وجود آوردند که این روز نقطه عطف در دفع و رفع تهدیدات و خطرها بود.

حجت الاسلام سعیدی خاطرنشان کرد: حماسه 9 دی هم فتنه گران داخلی را از بین برد و هم خطر فتنه گران خارجی را از میان برداشت. این روز حماسه ای ماندنی است و یکی از ایام الله انقلاب محسوب می شود که باید همواره در یاد و خاطره مردم زنده نگه داشته شود.

وی بااشاره به اینکه چرا فتنه گران همچنان به مسیر خود ادامه می دهند، آنها را جاهل متکبر خواند و گفت: سران فتنه از نظر ذهنی ترکیبی از عصبیت و جهالت هستند. وقتی انسان وارد عصبیت شد، چشم و گوشش بسته می شود و بدون توجه به واقعیت جلو می رود.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تصریح کرد: از سوی برخی جریان های انحرافی خارجی و داخلی به فتنه گران نوعی امید کاذب القا می شود که این جریان ها سعی می کنند نقش اپوزاسیون خود را ایفا کنند و در واقع به نوعی فتنه گران را با نفس مصنوعی سر پا نگه داشته اند. ولی همانطور که شیطان همواره زنده است و در صدد اغوا، آنها هم دنباله رو شیطان نفس هستند و به این سادگی درمان نمی شوند.