مدیر کل کمک های بشردوستانه سوییس که جهت برگزاری سومین دور گفت‌وگوهای سه جانبه جهت ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم سوریه روز دوشنبه در راس هیاتی وارد تهران شده است ، اولین دور گفت‌وگوهای خود را با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا، در این دیدار پیرامون همکاری سه جانبه ایران ، سوییس و سوریه در موضوع کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم سوریه گفت‌وگو و تبادل نظر صورت گرفت .

امانوئل بسلر ضمن تشکر از ابتکار عمل جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری این نشستها با اشاره به تلاش‌های کشورش برای ارسال کمک‌ها به سوریه اظهار داشت: این مساله کاملا ماهیت انساندوستانه دارد.

امیرعبداللهیان در این دیدار از تلاشهای انساندوستانه دولت سوییس در قبال مردم سوریه تشکر کرد و موفقیت این ابتکار عمل سه جانبه را دارای اهمیت دانست .

وی ابراز امیدواری کرد که در این دور مذاکرات پیرامون گام‌های عملی و اجرایی برای ارسال کمک‌ها توافق حاصل شود.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با اشاره به بهبود اوضاع و شرایط میدانی در سوریه ، شرایط کنونی را برای ارسال کمک‌ها به مردم سوریه مناسب دانست.

در این دیدار همچنین پیرامون نشست ژنو دو و نتایج آن گفت وگو و تبادل نظر صورت گرفت و دو طرف بر محوریت نقش مردم سوریه در هرگونه روند سیاسی در این کشور تاکید کردند.