به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از روابط عمومی سپاه،  سردار «علی فضلی» جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین و فرمانده قرارگاه مركزی اردوهای راهیان نور، اظهار كرد: اعزام 600 هزار نفر از دانش‌آموزان پسر پایه دوم متوسطه به مناطق جنگی جنوب كشور در قالب اردوهای راهیان نور از اوایل آذر، آغاز شده و تاكنون بخشی از این اردوها برگزار شده است.

فرمانده قرارگاه مركزی اردوهای راهیان نور ادامه داد: دانش آموزان پسر پایه دوم متوسطه طی حضور در اردوهای راهیان نور، درس «آمادگی دفاعی» را به شكل عملی آموزش دیده و در كنار یادگیری آمادگی دفاعی به شكل عملی، در برنامه‌های متنوعی از جمله؛ رزمایش‌های شبانه، بازدید از مناطق جنگی و یادمان‌های دفاع مقدس نیز شركت خواهند كرد.

وی در مورد حضور دانش‌آموزان دختر در اردوهای راهیان نور گفت: در این دوره از اعزام تنها دانش‌آموزان پسر اعزام می‌شوند و تلاش داریم تا برنامه‌ریزی برای اعزام دانش‌آموزان دختر را نیز به زودی انجام دهیم.

وی با بیان اینكه دانش‌آموزان دختر پایه دوم متوسطه در صورت علاقمند بودن به شركت در اردوهای راهیان نور می‌توانند آمادگی خود را به مدارس اعلام كنند، یادآور شد: اعزام دانش‌آموزان دختر پس از پایان یافتن اردوهای پسران دانش‌آموز آغاز خواهد شد.

 فضلی، عنوان كرد: در اردوهای راهیان نور دانش‌آموزان دختر پایه دوم متوسطه نیز درس آماگی دفاعی به صورت عملی آموزش داده می‌شود و هم‌چنین رزمایش‌های شبانه نیز برای آنان اجرا خواهد شد.

یادآوری می‌شود، اعزام دانش‌آموزان پسر به اردوهای راهیان نور تا نیمه فروردین سال 90 ادامه خواهد داشت.