باشگاه جوانی برنا/شبکه اجتماعی شامل مجموعه‌ای از آدم‌هاست که در فضای مجازی دور هم جمع شده‌اند و می‌توانند از این طریق با یکدیگر در تعامل باشند. اما این شبکه‌ها مشکلات بسیاری را با خود به همراه دارند و گاه غیر قابل کنترل می‌شوند تا آنجا که بسیاری از رسانه‌های خارجی از مشکلات این شبکه‌ها نوشته‌اند!


 
مجله Information Management نوشته است: یکی از اساسی ‌ترین مشکلاتی که شبکه‌های اجتماعی با خود به همراه دارند، کم کاری در سازمان‌ها است و کارمندان در محل کار وقت زیادی برای به‌روزکردن صفحات خود در این شبکه‌های اجتماعی اختصاص می‌دهند. یه عبارتی، اگر هر کارمند در محل کارش فقط 30 دقیقه را در روز به شبکه اجتماعی‌اش اختصاص دهد، در سال 6500 ساعت از زمان خود را به آن اختصاص داده است.

گرچه به روز کردن یک صفحه شبکه اجتماعی حجم زیادی از پهنای باند اینترنت در یک سازمان را نمی‌گیرد، اما با به اشتراک گذاشتن فیلم از سایت‌های دیگر در این سایت، مشکلات بسیاری را برای مسوولان سایت سازمانی در اشغال کردن پهنای باند ایجاد می‌کند.
 
سایت فیس بوک با داشتن بیش از 50 هزار Application که هر کدام کاربرد و استفاده خاص دارد، هکرها را به خود جذب می‌کند و تعداد زیادی ویروس از طریق این سایت منتشر می‌شود.سایت Buzzle. Com که با عنوان Intelligent life on the web (زندگی هوشمندانه در فضای وب) فعالیت می‌کند، نوشته است:
یکی از مسایل اخلاقی که در استفاده از شبکه‌های اجتماعی به وجود می‌آید، به خطر افتادن امنیت اطلاعات افراد است و اطلاعات شخصی افراد به صفحه‌ای در فضای اینترنت می‌آید که همه مردم می‌توانند در فضای اینترنت آن را جست‌وجو کنند و این دردسرهایی را به همراه دارد.
 

یکی از مسایلی که در شبکه‌های اجتماعی اتفاق می‌افتد، دروغ های گفته شده درباره‌ی جزییات شخصی افراد است که باعث اغفال برخی جوانان نا‌آگاه می‌شود. لس آنجلس تایمز هم چند روز پیش به نقل از سایت خبری بلومبرگ نوشته بود: تعداد قابل توجهی از کاربران در این شبکه ها، با گسترش استفاده از اینترنت، تلاش می‌کنند تا در میان صفحات وب به دنبال عشق بگردند!این در شرایطی است که بارها در رسانه‌هایی چون Chicago sun Times، Triblocal، Pateh، City state timen، ABC مطالب متعددی را درباره‌ی سو استفاده‌های جنسی حاصل از ارتباطات شکل گرفته در این فضای مجازی منتشر کرده‌اند.***