به گزارش سرویس فرهنگ‌وهنر برنا، محمد جواد صاحبی دبیر این کنگره اظهار کرد: آخوند خراسانی از شخصیتهای پرآوازه و پرتاثیر در دوره معاصر است که نقش این فقیه اصولی در هدایت و حمایت از جنبشهای ضد استعماری و اصلاحی عصر خویش در جهان بر هیچکس پوشیده نیست.

محمدجواد صاحبی افزود: بیگمان شناخت و بزرگداشت این شخصیت فرصتی جهت بهره گیری هرچه بهتر از ابعاد ایشان را فراروی نسل کنونی میگشاید.

وی در ادامه گفت: کلیه پژوهشگران و فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی میتوانند با ارائه مقالات خود در یکی از موضوعات فراخوان بر غنای علمی کنگره یاد شده بیفزایند و دین خود را نسبت به آن مجتهد مجاهد ادا نمایند.

دبیر کنگره بزرگداشت آخوند ملا محمد کاظم خراسانی محورهای فراخوان مقالات این کنگره را زندگی و شخصیت آخوند خراسانی، عصر آخوند خراسانی و اوضاع تاریخی آن، اندیشههای فقهی و اصولی، اندیشههای فلسفی و کلامی این مجتهد، اندیشههای قرآنی، اندیشههای سیاسی و اجتماعی و اندیشههای اخلاقی آخوند خراسانی و نقد ادبی آثار این مجتهد ذکر کرد.

وی همچنین مهلت ارسال مقالات را تا اول اسفند ماه سال جاری عنوان و خاطرنشان کرد: محققین و پژوهشگران می‌توانند مقالات خود را به نشانی قم ، میدان شهدا، خیابان معلم، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، دبیرخانه کنفرانس های بین المللی ارسال و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفکس 7832985 با پیش شماره 0251 تماس بگیرند.