به گزارش خبرنگار بین‌الملل برنا، این دومین باری است که وب‌سایت روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در ماه جاری میلادی هک می‌شود.

تحلیلگران مدعی هستند که یک گروه حامی بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه که ارتش الکترونیکی سوریه نام دارد عامل این حمله بوده‌ است.

مشکل در این وب سایت‌ها از ساعت سه بعدازظهر روز سه‌شنبه آغاز شد. پس از آن مسئولان نیویورک‌تایمز در صفحه فیس‌بوک خود اعلام کردند در تلاش برای بازگرداندن وب‌سایت هستند.

یک مشکل فنی هم در ۱۴ اوت، وب‌سایت نیویورک‌تایمز را از دسترس خارج کرده بود.

خبرنگار شبکه بی بی سی گزارش داد ، در مدتی که وب‌سایت در دسترس نبود، نیویورک‌تایمز مطالبش را در صفحه فیس‌بوک خود منتشر می‌کرد و همچنین توییت می‌کرد.

بخش‌هایی از وبسایت این روزنامه سه ساعت بعد دوباره در دسترس قرار گرفتند.

مارک فرانز، مدیر اطلاعات شرکت نیویورک‌تایمز، به کارمندان این روزنامه هشدار داد که این حمله را "ارتش الکترونیکی سوریه" که حامی بشار اسد است "یا گروه دیگری که خیلی تلاش کرده شبیه آنها به نظر برسد" ترتیب داده است.

این گروه روز سه‌شنبه همچنین مسئولیت هک‌کردن اطلاعات تماس مدیریت وبسایت توییتر را هم به عهده گرفت.

اخیرا وبسایت‌های روزنامه واشنگتن‌پست، تلویزیون سی‌ان‌ان و مجله تایم هم هدف حمله‌های منتسب به حامیان "ارتش الکترونیک سوریه" قرار گرفته‌اند.

روزنامه نیویورک‌تایمز در ماه ژانویه گذشته هم اعلام کرده بود که پس از انتشار گزارشی درباره ثروت خانواده "ون جیابائو"، نخست‌وزیر پیشین چین، هک‌کنندگان توانستند به وبسایت آن دسترسی پیدا کنند و گذرواژه ۵۳ نفر از کارمندانش را بدزدند.