به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، بنا بر اعلام این سازمان جو اغلب نقاط کشور در سه روز آینده پایدار خواهد بود. در این مدت، برای برخی مناطق جنوب غرب، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد و گرد و غبار پیش بینی شده است.

وظیفه اظهار کرد: طی سه روز آینده برای اغلب مناطق کشور جوی به نسبت پایدار حاکم خواهد بود که پیامد آن در روزهای شنبه و یکشنبه ۱۸ و ۱۹ دی افزایش آلاینده‌های جوی برای شهرهای بزرگ و صنعتی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور در سه روز آینده در بعضی ساعات وزش باد به نسبت شدید پیش بینی می‌شود، گفت: در نتیجه این شرایط پدیده گرد و غبار در پاره‌ ای از مناطق جنوب شرق دور از انتظار نخواهد بود.

او با بیان اینکه از شنبه ۱۸ تا دوشنبه ۲۰ دی افزایش نسبی دما را برای نوار شمالی کشور شاهد خواهیم بود، افزود: از اواخر وقت شنبه و طی روز یکشنبه برای استان‌های اردبیل و گیلان همراه با وزش نسبتا شدید باد خواهد بود. همچنین طی امروز و فردا خلیج فارس و تنگه هرمز و طی سه روز آینده دریای عمان مواج پیش بینی می‌شود.

وظیفه در پایان درخصوص وضعیت جوی تهران طی دور روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران  امروزصاف با بیشینه و کمینه دمای ۱۰ و ۱ درجه سانتیگراد و شنبه ۱۸ دی صاف همراه با غبار محلی با بیشینه و کمینه دمای ۱۱ و ۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.